Apie mane

Esu psichologė – psichoterapeutė Daiva Klovienė. Psichologija susidomėjau jau turėdama įvairios gyvenimo ir darbinės patirties, pasiekusi brandą. Teko dirbti medicinos, grožio, vadybos bei mokymų srityse. Tuo labai džiaugiuosi. Manau, kad tai privalumas atstovaujant egzistencinės psichoterapijos kryptį.

Magistro studijos suteikė psichologės išsilavinimą. Tai man atvėrė vartus įgyti įdomios psichologo darbo patirties. Dirbau su suaugusiais, vaikais, paaugliais, poromis. Nepamainomos patirties įgijau dirbdama priklausomybių srityje. Patirtį kaupiau ne tik individualiai konsultuodama, bet ir dirbdama su grupėmis. Visos šios patirtys stiprino mane kaip specialistę, formavo savitą darbo stilių, platino mano galimybių spektrą. Šiuo metu dirbu su vaikais ir jų tėveliais vaikų darželyje, bei verčiuosi privačia praktika. Esu dėkinga gyvenimui už suteiktas man duotybes, bei atvertas galimybes, kuriomis kryptingai pasinaudoju. Jaučiuosi laiminga dirbdama įdomų darbą.

Psichoterapijos mokiausi Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute, tarptautinėje profesionalaus lygio studijų programoje. Įgijau psichoterapeutės kvalifikaciją. Mokymosi kelias buvo labai ilgas ir net sakyčiau skausmingas, nes mokiausi ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, darydama klaidas, nusivildama ir vėl išsitiesdama. Šiandien esu labai laiminga, kad užsispyriau ir pabaigiau šiuos sudėtingus mokslus. Nors, kita vertus, mokymasis psichoterapeutui niekada nesibaigia. Atrodo kad su kiekvienu klientu praturtėju ir man atsiveria vis gilesnis ir gilesnis žmogiškosios būties suvokimas.

Mano požiūris į psichoterapiją

Gyvenime, kiekvienam tenka patirti įvairių sunkumų – netekčių, praradimų, krizių, kryžkelių, nerimo, emocinio skausmo, vienatvės, streso bei kitų. Turbūt žmogui apskritai neįmanoma visiškai išvengti skausmo ir praradimų. Turėti sunkumų yra normalu. Sėkmingai įveikę gyvenimo krizes tampame stipresni, atsiveria naujų galimybių, pagerėja gyvenimo kokybė. Tačiau kartais vidinių jėgų, patirties, draugų bei artimųjų pagalbos nepakanka norint įveikti iškilusias kliūtis.

Tikiu, kad psichoterapija yra veiksmingas būdas, padedantis geriau įsiklausyti į savo poreikius, išgirsti savo norus, troškimus, atsakyti į sau rūpimus klausimus. O tam reikia sustoti, skirti laiko, atsisukti į save ir savo gyvenimą. Terapinis susitikimas – tai bendravimas, kurio metu klientas turi galimybę suprasti savo gyvenimą, atverti naujas galimybes ir suvokti gyvenimo apribojimus. Terapija padeda priartėti prie savęs, pažinti jausmus, suprasti savo norus ir savo gyvenimą.

Išsilavinimas

    • 2021 Community Reinforcement and Family Training (CRAFT) sertifikatas.
    • 2019 Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute suteikta psichoterapeutės kvalifikacija
    • 2008 Lietuvos Edukologijos Universiteto psichologijos magistro laipsnis.
    • 2007 Humanistinės ir Egzistencinės psichologijos instituto bazinis lygis.
    • 1989 Vilniaus Medicinos mokykloje suteikta slaugytojos kvalifikacija.

Narystė profesinėse organizacijose

Rytų Europos Egzistencinės Terapijos Asociacijos narė.
Lietuvos Psichologų sąjungos narė.