Apie mane

Esu psichologė – psichoterapeutė Daiva Klovienė. 2007 metais baigiau psichologijos magistro studijas. Psichoterapijos keliu pasukau jau brandžiame amžiuje, įgijusi įvairios gyvenimo bei darbo patirties: medicinos, grožio, vadybos bei mokymų srityse.

Nuo 2015 metų dirbu psichologe Respublikiniame priklausomybės ligų centre Vilniuje. Taip pat užsiimu privačia praktika – teikiu psichologinę ir psichoterapinę pagalbą suaugusiesiems bei paaugliams. Dirbu individualiai ir su grupėmis, konsultuoju gyvai bei internetu. Lietuvių ir rusų kalbomis.

Psichoterapijos mokiausi Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute, tarptautinėje profesionalaus lygio studijų programoje. Įgijau psichoterapeutės kvalifikaciją. Kiekvienais metais semiuosi patirties įvairiuose profesiniuose mokymuose. Savo darbe vadovaujuosi egzistencinės terapijos principais. 2021 metais įgijau CRAFT specialistės kvalifikaciją. CRAFT – tai terapinis gydymo įrankis, skirtas darbui su priklausomybės ligomis sergančių žmonių artimaisiais.

Mano požiūris

Gyvenime, kiekvienam tenka patirti įvairių sunkumų – netekčių, praradimų, krizių, kryžkelių, nerimo, emocinio skausmo, vienatvės, streso bei kitų. Turbūt žmogui apskritai neįmanoma visiškai išvengti skausmo ir praradimų. Turėti sunkumų yra normalu. Sėkmingai įveikę gyvenimo krizes tampame stipresni, atsiveria naujų galimybių, pagerėja gyvenimo kokybė. Tačiau kartais vidinių jėgų, patirties, draugų bei artimųjų pagalbos nepakanka norint įveikti iškilusias kliūtis.

Tikiu, kad psichoterapija yra veiksmingas būdas, padedantis geriau įsiklausyti į savo poreikius, išgirsti savo norus, troškimus, atsakyti į sau rūpimus klausimus. O tam reikia sustoti, skirti laiko, atsisukti į save ir savo gyvenimą. Terapinis susitikimas – tai bendravimas, kurio metu klientas turi galimybę suprasti savo gyvenimą, atverti naujas galimybes ir suvokti gyvenimo apribojimus. Terapija padeda priartėti prie savęs, pažinti jausmus, suprasti savo norus ir savo gyvenimą.

Išsilavinimas

    • 2021 Community Reinforcement and Family Training (CRAFT) sertifikatas.
    • 2019 Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute suteikta psichoterapeutės kvalifikacija
    • 2008 Lietuvos Edukologijos Universiteto psichologijos magistro laipsnis.
    • 2007 Humanistinės ir Egzistencinės psichologijos instituto bazinis lygis.
    • 1989 Vilniaus Medicinos mokykloje suteikta slaugytojos kvalifikacija.

Narystė profesinėse organizacijose

Rytų Europos Egzistencinės Terapijos Asociacijos narė.
Lietuvos Psichologų sąjungos narė.