Psichologinis konsultavimas

Psichologinis konsultavimas skirtas žmonėms, norintiems įveikti iškilusius sunkumus bei ieškantiems atsakymų į situacinius, šiuo metu aktualius gyvenimo klausimus. Dėl konsultacijų galima kreiptis iškilus įvairaus pobūdžio sunkumams: patiriant nerimą, baimę, liūdesį, pyktį, esant tarpusavio santykių sutrikimams ar priklausomybės sukeltoms problemoms šeimoje.

Turbūt iš karto kyla klausimas, kuo psichologinis konsultavimas skiriasi nuo psichoterapijos, nes iš pirmo žvilgsnio jie atrodo panašūs. Atvykę konsultuotis neišgirsite patarimų, nurodymų, psichologas nėra jūsų gyvenimo žinovas ar ekspertas ir “kiaurai” nemato jūsų problemų. Tačiau, konsultacijų metu, psichologas gali jums padėti geriau išgirsti save, savo norus bei troškimus, susiorientuoti savo sunkumuose, atrasti naujų galimybių bei išeičių. Konsultavimas, kaip pagalbos būdas, nesiekia giluminių pokyčių, bet yra labiau orientuotas į šiuo metu iškilusias problemas ir padeda ieškoti konstruktyvių sprendimų.

Psichologinis konsultavimas ir savo trukme skiriasi nuo psichoterapijos. Jo trukmė – nuo vieno iki dvidešimties susitikimų, priklausomai nuo problemos sudėtingumo. Psichoterapija prasideda nuo dvidešimties susitikimų, o trukmė priklauso nuo problemų sudėtingumo ir kliento poreikio. Psichoterapija tęsiasi ilgiau, nes reikalauja gilesnio asmenybės pažinimo, užtrunka laiko aptikti sąsajas su sutrikimais ir problemomis. Psichoterapija yra orientuota į pokyčius bei gyvenimo kokybės pagerinimą.